RU
З якою лабораторією працювати

З якою лабораторією працювати

Сьогодні все більше лікувальних установ співпрацюють із зовнішніми лабораторіями. Це дуже вигідно, оскільки лабораторії повністю концентруються на дослідженнях, набувають спеціально для цих цілей устаткування і навчають персонал. Якісна лабораторія повинна мати дуже великий перелік можливих досліджень, а для цього потрібні значні фінансові інвестиції. На жаль, зараз не кожна поліклініка може похвалитися якісною і широкопрофільною лабораторією, оснащеної сучасним обладнанням. Тому все частіше пацієнтів направляють на здачу аналізів в незалежні лабораторії.

Питання правильного вибору незалежної лабораторії для лікувальних установ на сьогоднішній момент стоїть дуже гостро. Адже кількість лабораторій з кожним роком зростає, а висока якість досліджень здатні давати не всі лабораторії. Але від якості лабораторії та професіоналізму її співробітників залежить точність результатів аналізів, що в свою чергу впливає на процес усього лікування пацієнтів. Тому вибираючи зовнішню лабораторію в партнери, Ви повинні розуміти, що лабораторія також відповідає за здоров'я Ваших пацієнтів.

У будь-якій сучасній лабораторії повинні гармонійно поєднуватися висока якість послуг, ціна і відмінний сервіс. Не варто вибирати лабораторію виходячи з принципу «дешево-дорого». Ціна на лабораторні дослідження не може бути високою або низькою, вона має бути адекватною і виходити зі складності самого дослідження.

Перед тим як укладати договір на співпрацю з зовнішньої лабораторією, Вам необхідно оцінити якість і рівень роботи лабораторії. Перш за все, зверніть увагу на обладнання та реактиви, які використовуються в даній лабораторії. Сучасне високотехнологічне обладнання має меншу похибку результатів і дозволяє максимально автоматизувати лабораторні процеси. Реактиви, які використовує лабораторія, повинні бути тільки від перевірених, відомих своєю якістю фірм.

Не дивлячись на практично повну автоматизацію сучасних досліджень, робота персоналу також впливає на якість роботи лабораторії. Персонал задіяний практично в кожному процесі в лабораторії і тому важливо, щоб він був навчений і правильно підготовлений. Зверніть увагу на атестацію персоналу, а також на те, чи часто персонал лабораторії проходить навчання і підвищення кваліфікації.

Ще одним важливим моментом професійної лабораторії є постійний контроль якості, причому як зовнішній контроль, так і внутрішній - контроль самого процесу дослідження. У лабораторіях, що гарантують високу точність і якість результатів, обов'язково присутній щоденний контроль, який здійснюється на кожному етапі дослідження.

При виборі лабораторії зверніть увагу на специфіку забору і доставки матеріалу для дослідження, а також спосіб оформлення результатів та відповідність їх стандартам Вашого лікувального закладу.

Лабораторія-партнер повинна Вам не тільки видавати якісні та достовірні результати, але і сприяти взаємному співробітництву. Якісні лабораторії завжди забезпечують лікувальні установи інформаційною підтримкою, що полегшує роз'яснювальну роботу лікарів при направленні пацієнтів на дослідження в зовнішнє лабораторію.

Враховуйте всі ці важливі аспекти при виборі зовнішньої лабораторії, але ще краще буде, якщо Ви самі відвідаєте лабораторію і побачите своїми очима, наскільки професійно оснащена лабораторія і чи відповідає вона стандартам діагностичних лабораторій.