RU
Суми. Загальний аналіз крові. Основні показники

Суми. Загальний аналіз крові. Основні показники

Скільки разів Вам доводилося здавати в лабораторіях г Суми загальний аналіз крові і щоразу Вам видавали висновок, за яким лікар безпомилково ставив діагноз. У цій статті розглянемо основні показники, які враховуються в загальному аналізі крові.

У діагностичних лабораторіях міста Суми загальний аналіз крові оцінюють за такими показниками:

  • кількість еритроцитів;
  • число лейкоцитів і лейкоцитарна формула;
  • рівень гемоглобіну;
  • рівень тромбоцитів;
  • ШОЕ або швидкість осідання еритроцитів;
  • колірний показник.

Зменшення кількості еритроцитів (еритропенія) буває при анемії, крововтратах, а також при хронічних запальних процесах. Збільшена кількість еритроцитів (еритроцитоз) спостерігається при зневодненні і патологічних змінах у процесі кровотворення.

Лейкоцитарна формула показує співвідношення різних видів лейкоцитів, за яким можна судити про патологічні зміни в організмі. Загальне збільшення лейкоцитів в організмі відзначається при наявності запальних процесів, інфекціях і алергіях, також після тривалого прийому лікарських препаратів. Навпаки, зниження кількості лейкоцитів зустрічається при деяких вірусних інфекційних хворобах.

Число тромбоцитів при кровотечах і порушенні згортання крові зменшується, а підвищене число тромбоцитів відзначається при деяких видах анемії, туберкульозі, а також за наявності злоякісних утворень.

ШОЕ в нормі не повинно бути більше 15 мм / год. Однак прискорена ШОЕ може бути при різних запаленнях, кровотечах, отруєння і за наявності інфекції. Уповільнення ШОЕ буває при вірусних гепатитах, а також при значній втраті рідини.

Гемоглобін - основний компонент еритроцитів, який відповідає за транспорт кисню по організму. У нормі у жінок він повинен бути 115-145 г / л, а у чоловіків -132-164 г / л. Зменшення гемоглобіну в крові відзначається при крововтраті і різного виду анемії. Збільшується рівень гемоглобіну при еритроцитоз, еритремії і при серцевій декомпенсації.

Це дуже коротка характеристика параметрів, що досліджуються діагностичними лабораторіями міста Суми в загальному аналізі крові. Точну розшифровку і, що ще більш важливо, правильне трактування результатів загального аналізу крові Вам може дати тільки лікуючий лікар. Тому здаючи в лабораторії г Суми загальний аналіз крові, не поспішайте самі розшифровувати результати і ставити собі діагноз, а довірте цю справу лікарям-професіоналам, яких, на щастя, в місті Суми дуже багато.

Здати загальний аналіз крові