RU
Лейкоцитарна формула. Вікові особливості

Лейкоцитарна формула. Вікові особливості

Лейкоцитарна формула являє собою співвідношення різних видів лейкоцитів у крові людини, виражене у відсотках. Лейкоцити - це білі кров'яні клітини, які на відміну від еритроцитів діляться на кілька видів. Серед лейкоцитів виділяють нейтрофіли, еозинофіли, базофіли, лімфоцити і моноцити. Лейкоцитарна формула показує співвідношення цих видів лейкоцитів.

Для визначення лейкоцитарної формули необхідно здати розгорнутий аналіз крові, в якому буде підраховано кількість кожного виду лейкоцитів і виведена лейкоцитарна формула. Визначається лейкоцитарна формула різними методами, але, як правило, в підрахунку бере участь 100-200 клітин, серед яких виділяють кожен вид лейкоцитів. Таким чином, лейкоцитарна формула у кожного своя і дізнатися її можна тільки за аналізом крові. Правда, існують певні межі, в межах яких повинні перебувати показники цієї формули. Саме щодо зміни лейкоцитарної формули лікарі визначають наявність в організмі різних патологічних процесів. Протягом життя співвідношення лейкоцитів трохи змінюється, тому у дітей і дорослих різне їх співвідношення.

З віком сильні зміни стосуються співвідношення лімфоцитів і нейтрофілів, і за перші роки життя це співвідношення змінюється кілька разів. У новонароджених до 5-6 дня поступово збільшується кількість лімфоцитів, а число нейтрофілів поступово знижується. До кінця першого місяця встановлюється лейкоцитарна формула і не змінюється весь перший рік життя. До 4-6 років життя кількість лімфоцитів зменшується, а кількість нейтрофілів збільшується. А в 15 років лейкоцитарна формула дітей набуває такий же вигляд, як і у дорослих.
Що стосується еозинофілів, то у дорослих їх міститься 0,5-5,0%, а у дітей до 12 років - 0,5-7,0%.
Базофіли в нормі повинні бути в межах 0-1%.
Процентний вміст моноцитів має бути 3-11%.

Загалом, кількість лейкоцитів у крові дитини значно вище, ніж у дорослих. До 3-х років кількість лейкоцитів у крові 7,0-11,5 * 109 / л, а після семи років кількість лейкоцитів у дітей стає таким же, як і у дорослих, тобто 4-9 * 109 / л.

Здати розгорнутий аналіз крові