RU
Аналіз на жіночі статеві гормони

Аналіз на жіночі статеві гормони

Лікарі поліклінік та центрів планування сім'ї міста Суми аналізи на жіночі статеві гормони призначають як жінкам, так і чоловікам. Яку ж роль жіночі статеві гормони грають організмі чоловіка?

Жіночі статеві гормони синтезуються в яєчниках, в корі надниркових залоз, а під час вагітності ще й у плаценті. Статеві гормони відповідають за формування вторинних статевих ознак, а так само в деякій мірі впливають на психіку людини. У чоловіків в організмі є жіночі статеві гормони, а у жінок навпаки - чоловічі. І саме кількісне співвідношення жіночих і чоловічих гормонів відповідає за наявність вторинних статевих ознак.

Аналіз на жіночі статеві гормони в м Суми включає в себе дослідження гормонів, що продукуються гіпофізом (лютеїнізуючого гормону (ЛГ), фолікулостимулюючого гормону (ФСГ), пролактин), а також гормони, що виробляються жіночими статевими залозами (естрадіол і прогестерон).

Фоллікулостімулірующий гормон (ФСГ) у жінок стимулює дозрівання статевих клітин, а також впливає на рівень естрогену. У чоловіків цей гормон впливає на дозрівання сперматозоїдів.

Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) у чоловіків стимулює вироблення тестостерону та сперматогенез. А у жінок ЛГ стимулює ріст і розвиток фолікулів перед овуляцією, регулює сам процес овуляції і впливає на секрецію гормонів.

Пролактин у жінок регулює лактацію під час вагітності та в період годування груддю. У чоловіків же пролактин впливає на розвиток сперматозоїдів.

Естрадіол у жінок регулює менструальний цикл, а також відповідає за формування вторинних статевих ознак. У чоловіків недолік цього гормону призводить до чоловічого безпліддя.

Прогестерон в жіночому організмі надає безпосередній вплив на вагітність і пологи жінки. У чоловіка прогестерон служить основою для синтезу тестостерону, кортизолу та інших важливих гормонів.

У лабораторії «Сехмет» міста Суми аналізи на жіночі статеві гормони здаються за правилами, приблизно загальним для всіх гормонів. Аналіз на гормони краще здавати вранці, суворо натщесерце. За день до моменту здачі аналізів, необхідно виключити вживання алкоголю, куріння, фізичні навантаження і статеві контакти. Здавати аналіз на жіночі статеві гормони необхідно в спокійному стані, тому що стрес може призвести до спотворення результатів аналізів. Перед здачею аналізів необхідно відмовитися від прийому ліків, що впливають на гормональний фон організму.

Крім цих правил, існує ще одна особливість здачі аналізу на жіночі статеві гормони в м Суми, яка стосується тільки жінок. Особливість ця полягає в тому, що аналізи на деякі гормони здаються в певні дні менструального циклу. Наприклад, аналіз крові на лютеїнізуючий гормон (ЛГ), фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) і пролактин здається на 3-5 дні менструального циклу, а естрадіол і прогестерон на 21-22 дні циклу.

Здати аналіз на жіночі статеві гормони